„Egyéniségünk háromnegyedéről lemondunk, hogy hasonlíthassunk másokhoz.”
Schopenhauer
TM Csoportos Foglalkozások, Tréningek
Több éve tevékenykedem facilitátorként, vagy más néven csoportvezetőként. Facilitátorként olyan készségekkel, képzettséggel és tapasztalattal rendelkezem, amelyek kölcsönös előnyökkel járó kapcsolatok fejlesztésére, konfliktusokkal terhelt kapcsolatok helyreállítására, valamint támogató csoportfoglalkozások megtartására és vezetésére is feljogosítanak.
2018 óta okleveles WÉK facilitátorként stresszkezelő és pszichoszociális készségfejlesztő programokat vezetek. A program keretében egyszerű, a mindennapokban jól alkalmazható stresszkezelő stratégiákat és kommunikációs technikákat lehet elsajátítani. Emellett évek óta vezetek érzelmi intelligencia fejlesztő tréningeket is, amelyek legfőbb célja konstruktív megküzdési stratégiák elsajátítása, attitűd- ésszemélyiségtípusok megismerése, valamint az az egészséges személyiség jegyeinek felismerése.
Jelenleg ezekben a témákban tartok csoportos foglalkozásokat, tréningeket:
- Megszeretem & Elfogadom Magam Csoport
- Stresszkezelés Egyszerűen Csoport
- Mindennapi Függőségeink Csoport
Megszeretem & Elfogadom Magam Csoport
A csoport érzelmi fókuszú feltárás mentén segíti elő az önismeret elsajátítását. A tematika elengedhetetlen részét képezi a résztvevők élettörténete és érzelmi fejlődésének megismerése. A csoportban helyet kapnak saját élményű módszerek és megismerést, tanulást szolgáló kognitív módszerek is.
Ezt a tréninget azoknak ajánlom, akik társas kapcsolataikat szeretnék fejleszteni, vagy érzelmi problémákkal küzdenek, illetve viselkedésüket, érzelmi reakcióikat szeretnék javítani, szabályozni.
A tréning időtartama: 5 x 4 óra
Stresszkezelés Egyszerűen Csoport
Mindennapi Függőségeink Csoport
A csoport programja bennünket, a különböző függőségekkel élő nőket és férfiakat célozza meg.
Fontos megértenünk, hogy nem szabad akaratunkból szenvedünk. Azért menekülünk a függőségekbe, mert traumatizálódtunk életünk valamely, de leginkább korai szakaszában. A trauma mértéke és minősége mindenkinél eltérő lehet, mint ahogy a kialakuló függőséghez való viszony is. Traumát több minden okozhat: sokféle bántalom, sérülés vagy kínzó hiány is. Ha megértjük az eredendő okot, hogy honnan és miért menekülünk, és ki az az ember, aki a függőség mögött áll, és akinek nem volt eszköztára az érzéseit megélni, ill. kifejezni, akkor tudunk jól haladni, akkor tudunk épülni, és kigyógyulni a függőségünkből.
A függőségünk izolál, elszigetel bennünket a függőségünk tárgyával együtt, ezért a gyógyulás csoportban a leghatékonyabb. Sorstársakkal, közösségben, velem.
A tréning időtartama: 10 x 2 óra